دوشنبه
01
اردیبهشت
1393
نرم افزار قانون همراه مورد استفاده وكلا
نام کاربری رمزعبور رمزعبور خود را فراموش کردید؟ نام کاربری خود را فراموش کردید؟ ایجاد یک حساب کاربری

فروشگاه محصولات حقوقی

برای خرید محصولات ما به

فروشگاه موسسه

مراجعه کنید.

به روز رسانی قانون همراه

به روز رسانی قانون همراهنسخه جدید قانون همراه با پشتیبانی از گوشی های لمسی و امکانات جدید آماده به روز رسانی است.

 

آمار سایت

اعضا : 4874
محتوا : 3699
بازدیدکنندگان : 2166886
صفحه اصلی > اخبار حقوقی > اخبار مجلس شورای اسلامی >
قضات جوان وارد دستگاه قضا می شوند

قضات جوان وارد دستگاه قضا می شوند
آیت الله صادق آملی لاریجانی با اشاره به کثرت پرونده های قضائی و فرسودگی قضات در دادگاههای کشور گفت: با تاسیس مرکز آموزش و پژوهش قضائی قضات جوان وارد دستگاه قضائی کشور می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح امروز "یکشنبه" در مراسم بزرگداشت هفته قوه قضائیه با اشاره به عمکرد یکساله دستگاه قضا در دوران مسئولیتش گفت: تامین نیروی انسانی کارآمد در دستگاه قضائی مهمترین چالش این قوه بود که در یکسال اخیر به آن توجه جدی شده است.
وی گفت: کثرت پرونده ها در شعبات دادگاهها موجب فرسودگی قضات و کارکنان دستگاه قضائی کشور شده و تاثیراتی اعم از افزایش طول مدت قضاوت و درگیری قضات با چندین پرونده را به همراه داشته است که با تاسیس مرکز آموزشی و پژوهشی قوه قضائیه در قم این مشکل بزودی برطرف می شود.
رئیس قوه قضائیه افزود: این مرکز با تربیت قضات جوان و خلاق برای جذب دستگاه قضا موجب توانمندی نیروی انسانی قوه قضائیه شده که تاثیرات آن به زودی در جامعه نمایان می شود.
آملی لاریجانی با بیان اینکه قوه قضائیه نیازمند نوعی تحول در نگاه است گفت: این نگاه تازه هم در مورد مدیران و هم قضات صادق است چرا که متاسفانه مکانیزم روشنی برای جایگزینی استعدادهای جدید و توانا در دستگاه قضائی وجود ندارد.
وی افزود: قوه قضائیه بدنبال آن است تا با سازوکاری جدید، قضات با اتکا به خود رشد کنند و راه برای پیشرفت آنها باز  شود.

 

سایر اخبار